akaryakıt otomasyonu

CM07 Kontrol Modülü

Ürün Genel Bilgisi

Kontrol Modülü CM07

CM07 Kontrol Modülü, gelişmiş CM30 Kontrol modülünün basitleştirilmiş versiyonudur. Cıhaz kendisine bağlı olan pompa, ultrasonik, basınç veya magnetostrictive seviye sönsörlerini kontrol eder. Bünyesinde yakıt alacak aracı belirleyen Mifare RFID okuyucu ve GSM iletişim modülü bulundurur.

Cihaz üzerindeki mikrodenetleyici merkez sunucu ile GSM modem üzerinden iletişim kurar ve derlediği verileri iletir. Yakıt ikmali yapılacağı zaman akaryakıt, kullanıcı anahtarlık formatındaki kartını okutarak yakıtını alır. Yakıt bilgisi, merkez sunuculara iletilir. Uygulanan sisteme bağlı olarak fatura, mal tesliminde tanker personeli tarafından veya daha sonra merkezden satış yapılan tutar üzerinden kesilir.

Tanker otomasyonunda opsiyonel olarak Sisteme dahil olan tüm tanker, pompa ve servis noktaları merkez sunucu kontrolündeki web arayüzü yardımı ile bağlanılan program aracılığıyla güncel coğrafi konumları ile birlikte harita üzerinde gösterilir. Tankerler, doluluk oranları ile ilişkili olmak üzere hızlı algılanmaları için farklı renklerde ekrana basılırlar. Herhangi bir tankerin üzerine gelindiği veya tıklandığı zaman o tankerdeki sıvı miktarı, plaka numarası, sürücü adı, yapılan yükleme ve boşatma yerleri ile birlikte litre olarak boşaltma ve yükleme miktarları verilir.

GSM şebekesine ulaşılamama durumunda veriler, cihazda yeralan hafıza biriminde depolanır ve ilk GSM bağlantısının kurulmasını takiben merkez sunucuya aktarılır.

Merkez sunucu, cıhazdan gelen bilgileri derleyerek bunları çeşitli raporlarla kullanıcılarına aktarır.