Sanal Tanklar Otomasyonu

Sanal tanklar otomasyonu

Sanal Tanklar Otomasyonu

Tanklarınızda olan fiziksel akaryakıt ile muhasebe kayıtlarına göre olması gereken akaryakıt miktarı karşılaştırmalı olarak canlı gösterilir.

Kullanıcılar sistemde olan ve olması gereken akaryakıt arasındaki farkı herhangi bir hesap yapmaksızın canlı olarak görürler. Bu işlemde kesafet hesabı sistem tarafından otomatik yapıldığı için verilerin doğruluğu çok düşük sapma oranlarıyla sürekli kontrol edilir.

Yer altı ve yer üstü tanklarının su ve akaryakıt seviyesi, sıcaklık bilgisi ile canlı olarak takip edilir. Şantiye büyüklüğü, adetleri ve proje bütçesine bağlı olarak iki versiyonu vardır.

Tankların anlık seviye ve yakıt takibi sayesinde sistem tarafından bu bilgiler kayıt altına alınır ve veri kayıplarının oluşması engellenir.

Sistem, içindeki tüm bilgilere ilişkin her an istenilen tarih-zaman aralıklarında özel raporlar üretir.

1.Gelişmiş Akaryakıt Tank Otomasyonu
Tank seviye sensörleri RS485 hattı üzerinden CM30 kontrol modüllerine bağlanır. Tüm iletişim GSM ağı üzerinden sağlanır. Şantiyelerde bilgisayar montajı yapılmaz, sistemdeki tek bilgisayar dünyanın herhangi bir yerindeki merkez ofiste bulunur.

Akaryakıt Tank Otomasyonu

2.Giriş Seviyesi Akaryakıt Tank Otomasyonu
Tank yakınında sadece akaryakıt,su seviyesi, sıcaklık ve geometrik olarak hesaplanan yaklaşık akaryakıt miktarını görmek isteyen müşterilerimiz için geliştirilmiş düşük maliyetli bir sistemdir. Tank sensörleri kablo ile CM30 cihazına bağlanır, tank verileri cihaz ekranında görülür. Opsiyonel yazıcısından istenirse anlık veya dolum öncesi-sonrası detay raporları alınabilir.

3. İleri Şantiye Akaryakıt Otomasyon Sistemi
İleri Şantiye Akaryakıt Otomasyon Sisteminde her aracın yakıt tüketimleri otomatik olarak hesaplanmakta ve yaptığı kilometre veya çalışma saatine göre herbirinin ihtiyacı olacak yakıt anlık hesaplanmaktadır. Araçlar, sistemin otomatik olarak belirlediği yakıt miktarlarından daha fazla yakıt alamamaktadırlar. Bu sayede şantiyelerde çok sık rastlanan dolum sonrası yakıt suistimalleri önemli ölçüde azalmaktadır.

Akaryakıt otomasyonu Muhasebe / ERP Entegrasyonu

Sistemlerimiz bir çok muhasebe programı ile entegre olarak çalışabilmektedir. Logo, SAP, Oracle ve Mikro entegre olduğumuz yapılardan sadece bir kaçıdır. Sistem entegrasyonu sayesinde yakıt bilgileriniz herhangi bir insan müdahalesi olmaksızın ERP programlarınıza otomatik olarak aktarılır.