Akaryakıt Tank Otomasyonu

Akaryakıt Tank Otomasyonu

Akaryakıt Tank Otomasyonu

Yer altı ve yer üstü tanklarının su ve akaryakıt seviyesi, sıcaklık bilgisi ile canlı olarak takip edilir. Şantiye büyüklüğü, adetleri ve proje bütçesine bağlı olarak iki versiyonu vardır.

Tankların anlık seviye ve yakıt takibi sayesinde sistem tarafından bu bilgiler kayıt altına alınır ve veri kayıplarının oluşması engellenir.

Sistem, içindeki tüm bilgilere ilişkin her an istenilen tarih-zaman aralıklarında özel raporlar üretir.

Sanal tank otomasyonu, tanklarınızda olan fiziksel yakıt ile muhasebe kayıtlarına göre olması gereken yakıt miktarını karşılaştırmalı olarak canlı gösterir.

1.Gelişmiş Akaryakıt Tank Otomasyonu
Tank seviye sensörleri RS485 hattı üzerinden CM23 kontrol modüllerine bağlanır. Tüm iletişim GSM ağı üzerinden sağlanır. Şantiyelerde bilgisayar montajı yapılmaz, sistemdeki tek bilgisayar dünyanın herhangi bir yerindeki merkez ofiste bulunur.

Akaryakıt Tank Otomasyonu

2.Giriş Seviyesi Akaryakıt Tank Otomasyonu
Tank yakınında sadece akaryakıt,su seviyesi, sıcaklık ve geometrik olarak hesaplanan yaklaşık akaryakıt miktarını görmek isteyen müşterilerimiz için geliştirilmiş düşük maliyetli bir sistemdir. Tank sensörleri kablo ile CM23 cihazına bağlanır, tank verileri cihaz ekranında görülür. Opsiyonel yazıcısından istenirse anlık veya dolum öncesi-sonrası detay raporları alınabilir.

3. İleri Şantiye Akaryakıt Otomasyon Sistemi
İleri Şantiye Akaryakıt Otomasyon Sisteminde her aracın yakıt tüketimleri otomatik olarak hesaplanmakta ve yaptığı kilometre veya çalışma saatine göre herbirinin ihtiyacı olacak yakıt anlık hesaplanmaktadır. Araçlar, sistemin otomatik olarak belirlediği yakıt miktarlarından daha fazla yakıt alamamaktadırlar. Bu sayede şantiyelerde çok sık rastlanan dolum sonrası yakıt suistimalleri önemli ölçüde azalmaktadır.


Sistem
Şantiye Otomasyonu Çalışma Sistemi

Eresense şantiye otomasyon sistemleri GSM iletişim platformunda çalışır. Tanker, yakıt tankları ve pompa gibi hareketli veya sabit cihazlara yerleştirilen kontrol modülleri, sırasıyla baz istasyonları, GSM operatörü ve genel internet ağı üzerinden merkez sunuculara ulaşır. Her türlü onay işlemi ve işlem raporu bu kanal üzerinden alınır ve iletilir. Merkez sunucudaki veri tabanlarına kaydedilen ( yakıt, bakım, işemri, yağ, lastik v.b.) bilgiler, kullanıcılar tarafından şifreyle girilen web ekranlarıyla buluttan takip edilir.

Sunucular hariç sistemin hiç bir noktasında genel amaçlı bilgisayarlar kullanılmaz. Tüm cihazlar belirlenen amaçlar doğrultusunda Eresense tarafından tasarlanan cihazlardır. Merkez sunucu, ek olarak araç km/çalışma saatlerini almak için Arvento, Filotürk, Mobiliz gibi araç takip sunucularıyla ve verileri otomatik olarak SAP, Oracle, Logo ve Micro gibi muhasebe/ERP yazılımılarına atmak için diğer sunucularla bağlantıya geçer. Sistemde ondan fazla bilgisayar veya mikro işlemci eşgüdümlü olarak çalışır.

Akaryakıt otomasyonu Muhasebe / ERP Entegrasyonu

Sistemlerimiz bir çok muhasebe programı ile entegre olarak çalışabilmektedir. Logo, SAP, Oracle ve Mikro entegre olduğumuz yapılardan sadece bir kaçıdır. Sistem entegrasyonu sayesinde yakıt bilgileriniz herhangi bir insan müdahalesi olmaksızın ERP programlarınıza otomatik olarak aktarılır.