Yağ Otomasyonu

yağ otomasyonu

Yağ Otomasyonu

Araçlara verilen yağın miktarı, alan ve veren kullanıcılar, araç kilometre ve çalışma saatleri web tabanlı ekranlardan izlenir.

Yağ pompalarına pulser ve pnömatik valf takılır. PLC üzerinden tüm cihazlar RS485 hattıyla CM30 kontrol modülüne bağlanır. HM55 el aleti yağ sorumlularının kullanımına verilir. Tüm iletişim GSM ağı üzerinden sağlanır. Şantiyelerde bilgisayar montajı yapılmaz, sistemdeki tek bilgisayar dünyanın herhangi bir yerindeki merkez ofiste bulunur.

Şantiyedeki araçlara da dış ortam RFID kartı takılır. Bu sayede her araç bir kimlik kazanır. Bu kimlik bilgisi HM55 el aleti ile alınarak CM30 modülüne iletilir. CM30 modülü alınan yakıt bilgisi, araç km/saat ve kullanıcı koduyla birlikte araç kimlik bilgisini GPRS bağlantısı ile sunucuya iletir. Ayrıca firmalar tarafından istenilen diğer bilgiler de sisteme eklenerek kullanımı genişletilebilir.

Akaryakıt otomasyonu Muhasebe / ERP Entegrasyonu

Sistemlerimiz bir çok muhasebe programı ile entegre olarak çalışabilmektedir. Logo, SAP, Oracle ve Mikro entegre olduğumuz yapılardan sadece bir kaçıdır. Sistem entegrasyonu sayesinde yakıt bilgileriniz herhangi bir insan müdahalesi olmaksızın ERP programlarınıza otomatik olarak aktarılır.